Podporte nás 2% z Vašich daní.

Darujte 2% z dane pre MO SRZ Želiezovce.

Aj v tomto roku môže každá fyzická osoba, ktorej príjem podlieha zdaneniu, prispieť z už štátu zaplatených daní, venovať 2% zaplatenej dane aj občianskym združeniam. Našu organizáciu je možné touto formou podporiť.

Ako sa k odvedeným prostriedkom dostane naša organizácia?

Na základe odovzdaných potvrdení o poukázaných daniach a na základe odoslaného zoznamu si bude MsO Želiezovce nárokovať u Rady SRZ tieto prostriedky. Pokiaľ neodovzdáte kópiu dokladov potvrdenú príslušným Daňovým úradom, hoci ste 2% poukázali v prospech Rady SRZ, nebudeme môcť byť zahrnutí do zoznamu a prostriedky zostanú pre účely Rady.

 

Tlačivá si môžete stiahnuť aj z našej internetovej stránky. Môžu ich použiť aj Vaše manželky, rodina, Vaši zamestnávatelia a ostatní občania, ktorí majú sympatie voči našej organizácii.

V prípade, že sa nerozhodnete podporiť svojou 2% daňou, táto suma prepadne do štátneho rozpočtu!

Údaje, ktoré je potrebné uviesť do daňového priznania:

Prijímateľ – Slovenský rybársky zväz, RADA

Sídlo – A. Kmeťa 20, 010 55 Žilina

Právna forma – občianske združenie

IČO – 00178209

 

             Ak ste zamestnanec  Daňové priznanie 

Ak ste do 15.2.2018 požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň, potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo potvrdenie o zaplatení dane z príjmov ( na stiahnutie editovateľné PDF TU). Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je max. suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,-€ Vyplňte priložené vyhlásenie a poukázaní 2% (na stiahnutie editovateľné PDF TU). Obe tieto tlačivá tzn., Vyhlásenie o poukázaní dane spolu s potvrdením o zaplatení dane doručte do 30.apríla 2018 na Daňový úrad podľa Vášho bydliska aich kópiu potvrdenú Daňovým úradom doručte do kancelárie SRZ MO SRZ Želiezovce najneskôr do15.mája. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet Rady SRZ.

Ak podávate daňové priznanie sami – fyzická osoba.

Vypočítajte si Vaše 2% z dane príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,-€ v prospech prijímateľa. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Odovzdáte kópiu z daňového priznania – strana 1 a 9.

Daňové priznanie A  / editovateľné PDF stiahni TU /

Daňové priznanie B / editovateľné PDF stiahni TU /

 

DOLEŽITÉ TERMÍNY V SKRATKE:

  • 15. február 2019 – posledný termín pre zamestnancov, aby požiadali zamestnávateľov o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb

  • 31. marec 2019 – posledný termín na podanie daňového priznania pre fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane (3% v prípade dobrovoľníkov). Ak fyzická osoba oznámi daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak 2% poukazuje v tomto predĺženom termíne.

  • 31. marec 2019 – posledný termín na podanie daňového priznania pre právnické osoby – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane POZOR! ak chce právnická osoba poukázať 2% z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5%. Ak právnická osoba nedaruje 0,5%, tak v roku 2019 môže poukázať iba 1,0% z dane.
    Ak právnická osoba oznámi daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak “2%” poukazuje v tomto predĺženom termíne!
    Pokiaľ má právnická osoba hospodársky rok odlišný od kalendárneho roka, podáva daňové priznanie a poukazuje 2% v termíne na podanie daňového priznania.

  • 1. máj 2019 – posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

Všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť našu organizáciu aj takýmto spôsobom ďakujeme.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.